Aktivní odpočinek

Lanové cetrum - Plešivec

Pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. Lanové centrum je unikátní adrenalinový kousek, celé horolezčení začíná sjezdem na křižovatku velkého lanového parku, kde si pak vyberete ze dvou tras. Jedna obtížnější a jedna lehčí pro začátečníky. Centrum se skládá z různých překážek, které máte za úkol překonávat. Mezi stromy jsou různé mosty, "prolézačky", lanové překážky, přejezdy, zhupy, sítě, lávky a další překvapení a výzvy, které na Vás čekají. Mezi překážkami jsou plošiny, kde můžete nabrat dech, případně promyslet jak zdoláte další "nástrahu". Lanové centrum je přímo v lese na stromech, umístěné ve výškách 4 - 12 metrů. Samozřejmě, že Vás na začátku instruktor náležitě proškolí, jak lanové centrum zdolat bezpečně a bez úhony. Dostanete horolezeckou výbavu, která zajistí Vaší bezpečnost.
Noční lanové centrum
Taková specialitka je prolézání parkem v noci. Dostanete čelovou svítilnu a můžete se vydat na noční dobrodružství, které nemá obdoby a dodá lanovému centru další dimenzi. Pokud budete mít zájem o noční lezení, je třeba se objednat s předstihem. Noční lanové centrum je pro deset osob a více. Překážky lanového centra ve výšce 4 - 12 m.
Pokud přijedete s dětmi, je pro ně připraveno dětské lanové centrum.
Snadnější trasa: 11 překážek / 40 minut
Náročnější trasa: 12 překážek / 45 minut, 70m lanový sjezd

Pokud se do lanového centra chystáte ve větším počtu, vždy zavolejte dopředu, aby atrakce pro Vás byli volné.
Otevírací doba: Po - Ne: 10-18
Volejte na 608 164 474.

Trailpark Michala Prokopa na Plešivci

Od 16. července 2020 je v provozu modrá a červená trasa TrailParku Michala Prokopa na Plešivci a od konce července i trasa černá. Jedná se o lesní stezky všech obtížností pro horská kola z vrcholu Plešivce až po spodní stanici hlavní LD ve Pstruží. TrailPark Michala Prokopa na Plešivci nabídne zábavu pro celou rodinu ale i pořádnou dávku adrenalinu pro toho nejnáročnějšího bikera, vše uprostřed dechberoucí Krušnohorské přírody.

Modrý Trail
Mírně klesající trail lehké obtížnosti, ideální pro začátečníky i rodiny s dětmi. Upravený flowtrail, hravě houpavý a klesající trail lehké obtížnosti. Obsahuje množství terénních vln a klopených zatáček a je oblíben jezdci všech úrovní od mírně pokročilých až po zkušené milovníky trailů. Délka 3630m a převýšení 226m.

Červený Trail
Středně obtížný trail určený cyklistům, kteří mají již zkušenosti s jízdou v terénu. Hravě houpavý trail s přírodním povrchem plný boulí, klopenek a menších skoků, okořeněný technickými prvky z kamenů. Trail pro mírně pokročilé až zkušené bikery. Délka 2600m a převýšení 226m.

Černý & Černý Extreme
Traily těžké obtížnosti vhodné pouze pro technicky velmi vyspělé bikery s vysokou úrovní dovedností v ovládání kola. Traily s přírodním povrchem v prudkém svahu s vysoce technickým a extrémně náročným terénem. Některé části trailů obsahují nestabilní terén, menší dropy, prudká kamenitá klesání a jízdu po odkloněném svahu. Délka 1150m a převýšení 291m, resp. délka 2000m a převýšení 228m.

JUMP LINE
Má několik obtížností. Modrá je nejjednodušší, červená je středně obtížná, ale "projedou" jí i méně zkušenější.
Nově se buduje PRO LINE. Jsou vybudovány 3 skoky o délce 8 až 12 metrů. PRO LINE je vybudovaná pro velice zkušené jezdce. Prosím, aby si každý jezdec před zahájením jízdy skoky pořádně prohlédl. Prosím věnujte zvýšenou opatrnost při najíždění na PRO LINE a to z důvodu křížení lesní cesty s možným výskytem vozidel.

Otevírací doba: Léto St - Ne: 9-17

Trialpark Klínovec

Startujte na vrcholu Klínovce a vydejte se po stezkách čtyř obtížností, které všechny končí u dolní stanice lanovky směrem na Jáchmov. Ta vás pohodlně vyveze zpět i s vaším kolem. Nejlehčí obtížnost zvládnou i děti a začátečníci.
Trailpark Klínovec je síť stezek pro horská kola obsluhovaná čtyřsedačkovou lanovkou. Nabízí 30 km trailů různých obtížností a 70 km tras pro horská kola značených po lesních cestách. Klínovec je charakteristický dlouhými flowtraily - Azur (10,3 km), Rubin (8 km) i Baron (6 km) patří mezi nejdelší souvisle mírně klesajících traily v Evropě.
Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, u nás najdete oboje. Vychutnejte si nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow-trailech v Evropě.

Sezóna: květen - říjen

Aquapark Jáchymov

Lázeňské centrum Agricola najdete v samém srdci lázeňské části Jáchymova. Kolem něj vede příjemná promenáda, obklopené krásnými parčíky. Ideální odpolední (a vlastně i večerní) program tu najdou jak dospělí, tak děti. K dispozici jsou 2 plavecké dráhy (25 m), relaxační část bazénu s masážními tryskami a chrliči, odpočinková zóna a letní terasa s lehátky, vířivka, tobogán, dětský bazének s vodopádem, Kneippův chodník, finská sauna a parní box. Po návštěvě aquacentra si můžete dopřát, kromě výborné kávy a zákusku ve zdejší kavárně, některou z příjemných wellness procedu jako je thajská nebo shiatsu masáž, masáž lávovými kameny, podvodní masáž, čokoládová masáž, částečná klasická masáž, ruční lymfodrenáž, perličková koupel, indická masáž hlavy, parafínový zábal rukou. Doporučujeme vám i pobyt v solné jeskyni, nebo kryokabině. Můžete také využít nabídky lekcí nordic walkingu a dalších aktivit. Informace o jednotlivých procedurách a jejich rezervaci získáte na recepci centra Agricola.

Provozní doba:
pondělí 13:00 - 21:00.
úterý až neděle: 10:00 - 21:00.

areál Rolava - Karlovy Vary

Areál Rolava sestává ze dvou přírodních vodních ploch, menší je díky své hloubce vhodná pro děti, větší vodní plocha je určena plavcům a k provozu šlapadel. Obě vodní plochy jsou doplněny udržovanými pískovými plážemi a naleznete zde i vodní skluzavku. V letní sezóně zajišťuje bezpečnost provozu koupaliště školený personál pracovníků Vodní záchranné služby. K svému vyžití můžete využít možnost výpůjčky šlapadel, lehátek či uzamykatelných skříněk v půjčovně areálu. Zdarma můžete použít dětské hřiště, horolezeckou stěnu, hřiště na pétanque, travnatou plochu na míčové hry, In-line dráhu a tréninkový park pro výuku in-line bruslení. Za poplatek si užijete beach volejbal, obří šachy, dámu, nebo obří člověče nezlob se, dále ruské kuželky, šlapadla, lodičky, dětská šlapadla, nohejbal a lehátka. Před areálem u hlavního vchodu je bezplatné parkoviště patřící k areálu Rolava.

Provozní doba: 1. 6. do 15. 9.    denně (dle počasí)  10 - 19

KV ARENA - Bazénové centrum - Karlov Vary

V centru najdete dva vnitřní bazény (25 m) relaxační bazénu vybavený masážní trubkovou podvodní lavicí s lehátkem, chrliči, masážní stěnovými, dnovými tryskami pro podvodní masáž těla a nohou. Na úrovni horního stupně tribuny relaxační plochu s lehátky. Vířivku - whirpool průměr 4,5 m, venkovní bazén 25 m, dětský bazén a brouzdaliště. Pro milovníky saunování je připravena pára, sauna, infrasauna, potnice, ochlazovací bazének a odpočívárna. Děti určitě nadchne tobogán o délce 58 m.


Adresa: Západní 1812/73, Karlovy Vary

Bazén hotelu Thermal

Nově zrekonstruovaná bazénová část hotelu Thermal nyní nabízí něco navíc. V rámci kompletní modernizace jsme z původního bazénu vytvořili dva samostatné. Můžete si celoročně užívat venkovní bazén s plaveckými dráhami a relaxační částí o teplotě 30-32°C a současně i menší bazén plněný pouze jedinečnou karlovarskou vřídelní vodou s teplotou cca 38°C.K hlavnímu venkovnímu bazénu patří čtyři plavecké dráhy o délce 25 metrů, klidová část s podvodními lehátky a masážními prvky a především nezapomenutelný panoramatický výhled na Karlovy Vary přímo z bazénu.nZatímco vaše děti skotačí v brouzdališti, vy se můžete začíst do knihy na dece, dopřát si občerstvení u baru nebo si zalenošit si na lehátkách na terase. Vstupenky a permanentky zakoupíte u vstupu do bazénu nebo online. Vstupenky do Thermal bazénu jsou platné i pro vřídelní bazén. Součástí vstupného do areálu bazénu je i saunový svět Thermal Saunia.

Bazénová část resortu včetně 100 % vřídelního bazénu je v provozu pro širokou veřejnost denně od 9:00 do 23:00 hodin.