Lyžařské areály

Skiareál Plešivec vzdálený 100m od horské chaty Pstruhovka

Tento skiareál je dostupný přímo ze Pstruží sedačkovou lanovkou na vrchol Plešivce. Kromě této areál disponuje ještě dvěma lanovými dráhami. V areálu je sedm plně zasněžovaných sjezdovek různých obtížností a dětský park s pohyblivými chodníky. Přímo ve Pstruží je vybudováno parkoviště, skibar, lyžařský servis s půjčovnou a lyžařskou školou.

Skiareál Pod nádražím - Pernink

Tento areál, který leží bezprostředně pod předešlým, nabízí tři lyžařské vleky (250 - 300 - 700 m) a svah je uměle zasněžovaný. Ve spodní čísti je lyžařský servis a půjčovna sjezdových lyží, běžeckých lyží, snowboardů a dětských přileb. Pro nejmenší je určen "baby lift" s možností výuky lyžování. V areálu působí škola lyžování pro děti i dospělé a škola snowboardingu. Ve spodní části najdeme občerstvení a prodej lyžařských doplňků.

Telefon: 602 429 878

Ski areál Velflink - Pernink

Čtyři lyžařské vleky zajišťují plynulý provoz bez dlouhého čekání, celý areál je uměle zasněžován a denně strojově upravován. Pro úplné začátečníky, ale i pro pokročilé dospělé a děti nabízí své služby pod vedením zkušených instruktorů lyžařská škola, která je přímo v areálu. Je zde zajišťováno i hlídání dětí. Další ze služeb, které můžete využít, je půjčovna lyžařského vybavení (i pro snowboard), úschovna lyží, pronájem zamykatelných skříněk, drobný prodej sportovních doplňků. V těsné blízkosti areálu je možnost využití nově vybudovaného a osvětleného kolečka pro běžecké lyžování. Možnost napojení na lyžařskou magistrálu. Délka lyžařských vleků je 300 m a kapacita vleku je 1280 osob za hodinu.

Telefon: 725 881 049, 602 940 109

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor s přepravní kapacitou 9 450 osob/hodinu. Tradičně nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky, na 12 km sjezdových tratí různých obtížností, o rozloze 35 ha, které jsou z 80% zajištěny technickým sněhem. I v letošním roce pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tento Skiaregion Fichtelberg - Klínovec nabízí 27 km sjezdových tratí všech obtížností. Dále byly ke Skiareálu Kínovec připojeny sjezdovky areálu Neklid. Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků, Jednu černou, pět červených a sedm modrých sjezdových tratí. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Myslíme i na nejmenší, které zabavíme i pohlídáme v dětském skiparku s vlekem zdarma. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Dalšími službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení a barové deštníky. Samozřejmostí jsou parkoviště pro 900 vozů zdarma.

Skiareál Neklid (Součást skiareálu Kínovec)

Ski areál Boží Dar Neklid je díky své poloze výborně dostupný, zákazníci zde parkují zdarma, přímo u výstupní stanice sedačkové lanovky. Neklid nabízí výborné podmínky pro zkušené i začínající lyžaře, nově rozšířené sjezdovky a trojsedačková lanovka zajišťují plynulý provoz a žádné čekací doby. Přes 1200 metrů dlouhé sjezdové tratě jsou vybaveny umělým zasněžováním a denně upravované. Středisko nabízí také vysoce kvalitní snowpark s mnoha překážkami. Swis-shop.cz Nitro Snowpark, který najdete přímo na Neklidu, je jeden z vůbec nejstarších snowparků v Čechách. Vznikl z čirého nadšení pro snowboarding a postupně se rozrostl až do dnešní velikosti se spoustou různých překážek. Ať už patříte mezi začátečníky nebo mezi zkušené snowboardisty a freeskiery, nudit se tu určitě nebudete. Snowpark je pro vás denně upravovaný rolbou. Pro začínající lyžaře je vyhrazen moderní vlek za hotelem Praha, který je snadno dostupný pěšky z Božího Daru a zároveň slouží jako přibližovací vlek na Neklid. Lanovkou LD Prima Expess je Neklid propojen s vrcholem Klínovce.Na běžkaře čekají upravené stopy v panenské přírodě náhorních planin kolem Božího Daru a na Krušnohorské magistrále.

Užitečné informace:

Nadmořská výška: 850 - 1135 m n. m.

Velkokapacitní parkoviště přímo u pokladny (výstupu z lanovky) zdarma

80% technicky zasněžovaných sjezdovek

Celková přepravní kapacita vleků: 5630 osob za hodinu

Nejlevnější trojsedačková lanovka v regionu

Více než 5 km širokých, bezpečných a denně upravovaných sjezdovek lehké až střední obtížnosti pro děti i vyježděné lyžaře a snowboardisty

Občerstvení a restaurace přímo v areálu

Půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení přímo v areálu, stejně jako lyžařská a snowboardová škola.
 

Skiareál Novako - Boží Dar

Nadmořská výška lyžařského areálu je 1024 m n. m., hlavně je určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Nachází se přímo v obci Boží Dar. Součástí lyžařského areálu je moderní vlek Doppelmayr, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti. Novinkou je pohyblivý koberec pro dětičky. Služby nabízí výborně vybavená půjčovna lyží a snowboardů, servis lyží a snowboardů, lyžařská škola, dětské lyžařské hřiště a prodej doplňků lyžařského oblečení (čepice, rukavice, brýle, helmy). V půjčovně nezapomínáme ani na milovníky běžeckého lyžování. V areálu  je také místnost s krbem, kde se můžete ohřát a samozřejmostí je nové sociální zařízení. Každý den je v lyžařském areálu provozováno večerní lyžování za umělého osvětlení. Velikou a oblíbenou atrakcí je snowtubing - jízda na nafukovacích duších, na kterou jezdí lidé z širokého okolí. Celý lyžařský areál je uměle zasněžovaný a denně strojově upravovaný. Novinkou je pohyblivý koberec pro nejmenší, na němž jezdí děti už od 2 let. V bezprostřední blízkosti areálu je parkoviště pro 80 aut. Je určené výhradně pro návštěvníky areálu! Všichni ostatní platí 100,-Kč/den.

Délka sjezdovky: 350 m

Vleky: poma 300 m - 900 os./hodinu

multi-lift (nízko vedené lano) 200 m - 900 os./hodinu

Převýšení: 35 m

Obtížnost: modrá (lehká)

Parkoviště: zdarma, kapacita 80 os. automobilů

Skiareál Nové Hamry

Nové Hamry (693m n.m.) jsou horská víska, rozkládající se v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v nejzachovalejší části Krušných hor, na samém západě Karlovarského kraje.

Obec Nové Hamry je dnes již vyhledávaným rekreačním místem, především v zimním období vzhledem k dobrým lyžařským podmínkám pro sjezdové i běžecké lyžování. V letních měsících jsou Nové Hamry vyhledávány pro svou krásnou lesnatou krajinu obklopující celou obec a zároveň pro čisté, horské ovzduší, jež je dle posledních průzkumů jedno z nejčistších v celém Krušnohoří. Zalesněné okolí obce je terčem turistů nejen tuzemských, ale i přespolních, zejména sousedů z Německa. Díky příhodným podmínkám si ve zdejším okolí přijdou na své i houbaří, kteří tuto oblast právem označují houbařským rájem.

Nové Hamry jsou ideálním místem pro trávení odpočinku či aktivní dovolené. Lyžaři zde naleznou půjčovnu sjezdové i běžecké výstroje včetně snowboardů, čtyři vleky typu TLV 12 přímo v obci a pravidelně upravované sjezdovky. Samozřejmě jsme nezapomněli na návštěvníky poněkud menšího vzrůstu, máme pro ně připraven dětský vlek Tatrapoma S. Pro vyznavače běžeckého stylu lyžování nabízí okolí Nových Hamrů síť 40km pravidelně udržovaných a značených tras, které se napojují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu a do Německa. Udržované jsou všechny směry (Pernink, Rudné, Jelení i Chaloupky), jak pro klasický styl, tak i pro bruslení.

Skiareál Náprava - Mariánská

800 m od Mariánské je skiareál NÁPRAVA, lyžařské středisko, které se nachází na svazích těsně nad lázeňským městem Jáchymov v nadmořské výšce 800 - 930 m. Ski areál nabízí 6 sjezdových červených tratí a 1 cvičnou - modrou. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány, část tratí je uměle zasněžována. K dispozici jsou 3 lyžařské vleky. Jeden z vleků je uzpůsoben pro malé děti a začátečníky. Občerstvit se můžete v bufetu u dolní stanice vleků s posezením venku nebo uvnitř ve vytápěné jídelně. Možné je zakoupit studené i teplé občerstvení, k dispozici WC zdarma. V areálu se nachází půjčovna lyží, servis, lyžařská škola, výuka dětí i dospělých včetně úplných začátečníků v optimálním terénu a s využitím vleku se sníženými unašeči. V areálu také probíhá večerní lyžování.