Trailpark Michala Prokopa na Plešivci

Trailpark

Od 16. července 2020 je v provozu modrá a červená trasa TrailParku Michala Prokopa na Plešivci a od konce července i trasa černá. Jedná se o lesní stezky všech obtížností pro horská kola z vrcholu Plešivce až po spodní stanici hlavní LD ve Pstruží. TrailPark Michala Prokopa na Plešivci nabídne zábavu pro celou rodinu ale i pořádnou dávku adrenalinu pro toho nejnáročnějšího bikera, vše uprostřed dechberoucí Krušnohorské přírody.

Modrý Trail
Mírně klesající trail lehké obtížnosti, ideální pro začátečníky i rodiny s dětmi. Upravený flowtrail, hravě houpavý a klesající trail lehké obtížnosti. Obsahuje množství terénních vln a klopených zatáček a je oblíben jezdci všech úrovní od mírně pokročilých až po zkušené milovníky trailů. Délka 3630m a převýšení 226m.

Červený Trail
Středně obtížný trail určený cyklistům, kteří mají již zkušenosti s jízdou v terénu. Hravě houpavý trail s přírodním povrchem plný boulí, klopenek a menších skoků, okořeněný technickými prvky z kamenů. Trail pro mírně pokročilé až zkušené bikery. Délka 2600m a převýšení 226m.

Černý & Černý Extreme
Traily těžké obtížnosti vhodné pouze pro technicky velmi vyspělé bikery s vysokou úrovní dovedností v ovládání kola. Traily s přírodním povrchem v prudkém svahu s vysoce technickým a extrémně náročným terénem. Některé části trailů obsahují nestabilní terén, menší dropy, prudká kamenitá klesání a jízdu po odkloněném svahu. Délka 1150m a převýšení 291m, resp. délka 2000m a převýšení 228m.

JUMP LINE
Má několik obtížností. Modrá je nejjednodušší, červená je středně obtížná, ale "projedou" jí i méně zkušenější.
Nově se buduje PRO LINE. Jsou vybudovány 3 skoky o délce 8 až 12 metrů. PRO LINE je vybudovaná pro velice zkušené jezdce. Prosím, aby si každý jezdec před zahájením jízdy skoky pořádně prohlédl. Prosím věnujte zvýšenou opatrnost při najíždění na PRO LINE a to z důvodu křížení lesní cesty s možným výskytem vozidel.

Otevírací doba: Léto St - Ne: 9-17